Aktualności

Wolontariat – Sądeckie Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Sursum Corda

DLA WOLONTARIUSZY

1.    Program Starszy Brat Starsza Siostra – pomoc w adaptacji i integracji do nowej rzeczywistości dzieciom Uchodźców z Ukrainy, w indywidualnej relacji 1 na 1 (Nowy Sącz i okolice, 2 godz. w dowolnym dniu tygodnia):

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/BnsaGaZ2xdYgVdYw5

2.    Pomoc w magazynie społecznym przy ul. Grunwaldzkiej 120, prowadzonym przez Stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho (Nowy Sącz, pon.-pt. 10.00-17.00, dowolna ilość czasu)

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/eFo1tYy84RVaH49p9

3.    Pomoc przy opiece nad dziećmi rodziców z Ukrainy, podczas prowadzonych lekcji języka polskiego (Nowy Sącz, sobota, 2 godziny)

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/ViKMKknUJoDZHvMs8

4.    Ogólne zgłoszenia do wolontariatu – Jeśli chcesz ogólnie spróbować wolontariatu, postaramy się pomóc Ci znaleźć ciekawe zajęcie i dopasować do Twoich oczekiwań (Nowy Sącz i okolice, dowolny wymiar czasowy)

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/LXcb2JA9MtTxpFUx9

DLA ORGANIZACJI

Pomagamy i wspieramy w procesie pozyskiwania, szkolenia i angażowania wolontariuszy. Jeśli działasz w organizacji pozarządowej, instytucji publicznej, grupie nieformalnej, POTRZEBUJESZ WOLONTARIUSZY DO WSPÓŁPRACY – zgłoś zapotrzebowanie: https://forms.gle/vnDU7B63SaWTfMHV6

Wypożyczenie Sprzętu Rehabilitacyjnego za 1 zł

Uchodźcom, którym niezbędny jest sprzęt rehabilitacyjny zostanie on wypożyczony za symboliczne 1 zł/m-c. Uprawnie ustalane na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy. 

22/04/2022 r.